• در انتخاب رادیاتور به این نکات دقت کنید

  ۱- بطور کلی یکی از روشهای مرسوم گرمایش در آپارتمان های مسکونی، اداری و فروشگاهها استفاده از انواع رادیاتورها می باشد.

  ۲- به دلیل تجمع هوای گرم در زیر سقف استفاده از رادیاتورها فقط در شرایطی که فاصله کف تا سقف محل مورد نظر حداکثر ۳ متر باشد مناسب است و برای فضاهای با ارتفاع سقف بیشتر استفاده از وسایل گرمایشی دمنده داری مانند فن کوئل ، هواساز و … توصیه می شود.

  ۳- انواع رادیاتورهای آلومینیومی شوفاژ بصورت دیواری (روی دیوار) و در زیر پنجره اتاق نصب می گردند و فاصله پایین هربلوک از کف اتاق یا سالن ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر می باشد.

  ۴- رادیاتورهای آلومینیومی از نظر روش تولید به سه دسته رادیاتورهای تمام دایکاست, رادیاتورهای اکسترود و رادیاتورهای دایکاست اکسترود تقسیم می شوند.

  ۵- رادیاتورهای آلومینیومی تمام دایکاست دارای مرغوبترین روش تولید بوده و هر پره از رادیاتور بصورت یکپارچه در قالب دایکاست تولید می شود که پس از عملیات تست , فینیشینگ و رنگ آمیزی به هم متصل شده و بصورت بلوک های ۵ پره – ۷ پره و ۱۰ پره در بسته بندی قرار گرفته و عرضه می شوند.

  ۶- برای محاسبه تعداد پره های رادياتورآلومینیومی شوفاژ مورد نياز هريک از فضاهای ساختمان خود، ضمن اعلام ابعاد و موقعيت مکاني آن با کارشناسان ما بعنوان مرکز مشاوره و نمایندگی مجاز فروش انواع محصولات ایران رادیاتور مشورت فرمائید.

  ۷- به استثناء رادیاتورهای اکسترود یا پروفیلی مانند مدل PANEL که پره های آنها ثابت و غیرقابل افزایش یا کاهش است در مورد دیگر انواع رادیاتورهای آلومینیومی دایکاست تعداد پره های بلوکها قابل تغییر در محل می باشد.مثلا برای تهیه یک بلوک رادیاتور ۱۵ پره ناگزیر یک رادیاتور ۵ پره و یک ۱۰ پره به هم متصل می شوند و یا برای ۲۰ پره دو بلوک ۱۰ پره را نصاب در زمان نصب به هم متصل می نماید.

  ۸- قبل از انتخاب رادياتور، فاصله لوله هاي بالا و پائين محل نصب رادياتور را اندازه گيري فرمائيد(۳۵ يا ۵۰ يا ۶۰ سانتيمتراست؟)

 • در حال حاضر از موتورخانه مرکزی استفاده می کنیم، آیا برای جایگزینی آن با پکیج شوفاژدیواری ایران رادیاتور نیاز به تغییر در لوله کشی داریم؟

  • بله، لازم است لوله کشی از رایزرهای مربوط به موتورخانه کور شود و لوله کشی های رفت و برگشت در داخل واحد به پکیج شوفاژدیواری وصل شوند.

 • عملکرد مدارهای گرمایش و آب گرم مصرفی چگونه است؟

  • عملکرد زمستانی پکیج ایران رادیاتور: این دستگاه در فصل زمستان آب گرم مدار گرمایش را تامین می کند. وقتی شیر آب گرم مصرفی باز می‌شود با عبور جریان آب از سوییچ جریان، این سوییچ فعال شده و با ارسال فرمان به شیر سه طرفه برقی از طریق برد کنترل الکترونیک، مدار رادیاتورها موقتا قطع و آب مدار گرمایش به مبدل حرارتی ثانویه هدایت می‌شود. به این ترتیب آب گرم مصرفی نیز به صورت فوری تامین می گردد. بلافاصله پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، شیر سه طرفه برقی به طور اتوماتیک آب گرم مدار گرمایش را به مدار رادیاتورها هدایت می کند.

  • عملکرد تابستانی پکیج ایران رادیاتور: در این حالت دستگاه تنها در هنگام نیاز به تامین آب گرم مصرفی به صورت اتوماتیک روشن می شود. هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آب گرم را باز می‌کند، فرمان روشن شدن مشعل از طریق سوییچ جریان و برد کنترل الکترونیک صادر شده و آب گرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه به صورت فوری تامین می شود. با بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، بلافاصله دستگاه خاموش می شود.

 • سایز دودکش مورد نیاز برای استفاده از پکیج ایران رادیاتور چقدر است؟

  • قطر مورد نیاز برای دودکش پکیج‌های شوفاژدیواری ایران رادیاتور ۱۵ سانتیمتر است. اما در صورتی که سایز دودکش محل مورد نیاز شما کمتر از ۱۵ سانتیمتر باشد، می توانید از مدل های فن دار با سایز دودکش ۱۰ سانتیمتر استفاده نمایید. لازم به ذکر است این مدل پکیج شوفاژدیواری که محفظه احتراق آن بسته است با استفاده از یک دودکش مخصوص دو جداره نصب می‌شود و دارای یک فن برای تخلیه محصولات حاصل از احتراق و همچنین مکش هوای مورد نیاز احتراق از فضای خارج محل نصب (فضای آزاد) می باشد. به طوری که هوای مورد نیاز برای احتراق از لوله بیرونی دودکش وارد و دود حاصل از احتراق از لوله داخلی خـــارج می شود و به این ترتیب از هــوای فضــای داخل ساختمان استفــاده نمی شود. در صورت تمایل می‌توانید از خدمات رایگان کارشناسی نصب شرکت ایران رادیاتور نیز استفاده نمایید.

 • آیا در فضاهای غیر هم سطح هم می توان از پکیج ایران رادیاتور استفاده کرد؟

  • بله، با نظر کارشناس

 • آیا می توان از پکیج شوفاژدیواری ایران رادیاتور در سیستم گرمایش از کف و فن کوئل استفاده کرد؟

  • بله

 • پکیج شوفاژدیواری در مقایسه با موتورخانه

  • مزایای پکیج شوفاژدیواری نسبت به موتورخانه چیست؟

   • استقلال مصرف‌کننده

   • معافیت مصرف‌کننده از هزینه شارژ و نگهداری سیستم‌های مشترک

   • در دسترس بودن پکیج شوفاژدیواری: به دلیل نصب در آشپزخانه و بالکن و دسترسی آسان به آن، امکان تنظیم دستگاه مطابق با سلیقه و نیاز مشتری و سهولت استفاده (بدون نیاز به رفت و آمد به خارج از واحد) همراه با افزایش رفاه مشتری وجود دارد.

   • کاهش هزینه‌ مشترک: به دلیل عدم استفاده از سیستم مشترک، در صورت وجود واحد خالی در ساختمان و یا در هنگام سفر، اجباری برای پرداخت هزینه اضافی وجود ندارد.

   • مدیریت واحد دستگاه:‌ هر زمان از سال امکان روشن یا خاموش دستگاه و کم یا زیاد کردن درجه آن وجود دارد.

   • کاهش هزینه گاز مصرفی: با توجه به راندمان بالا و مصرف کمتر گاز، از افزایش تصاعدی هزینه گاز ساختمان جلوگیری می‌شود.

   • کاهش هزینه تعمیرات: هزینه نگهداری لوله‌ها، اتصالات و همچنین هزینه عایق کاری به علت کوتاه تر بودن مسیر لوله‌کشی کاهش می‌یابد.

  • رسوب گرفتن لوله ها

   • هر چند وقت یک بار، رسوب‌زدایی لوله های پکیج شوفاژدیواری ضروری است؟

   • آیا در مناطقی که املاح و رسوب آب زیاد است، استفاده از پکیج ایران رادیاتور مناسب است؟

   • بهترین راهکار برای کمتر رسوب گرفتن مبدل پکیج شوفاژدیواری چیست؟

    • خرید مدل مناسب

    • نصب رسوب گیرها در مسیر ورود آب به پکیج شوفاژدیواری

   • در صورت قطع و وصل شدن گاز ساختمان یا منطقه چرا پکیج از کار می افتد؟

    بر اثر قطع و وصل گاز معمولا در مسیر گاز هوا جایگزین می شود ودستگاه روشن نمی شود و ارور می دهد . برای رفع این اشکال کافیست شیر آب گرم را باز کنید و روبروی دستگاه بایستید در حین باز بودن شیر آب گرم شما باید دکمه ریست (RESET) دستگاه را فشار دهید . این کار را چند بار تکرار کنید تا مسیر گاز از هوا تخلیه شود و گاز جایگزین شود پس از انجام چند بار تکرار این کار دستگاه روشن می شود .

   • آیا می توان پکیج ایران رادیاتور را داخل کابینت نصب نمود؟

    بله .
    می توان دستگاه پکیج شوفاژ دیواری را داخل کابینت هم نصب نمود اما باید نکاتی را در نظر گرفت : ۱- سمت چپ کاور پکیج شوفاژ دیواری تا کابینت ۱۵ سانتی متر فاصله برای تعمیرات یا جای آچار خور داشته باشد. ۲- سمت راست کاور پکیج شواژ دیواری تا کابینت ۱۵ سانتی متر فاصله برای تعمیرات یا جای آچار خور داشته باشد. ۳- از روبرو ۱متر باید جلوی دستگاه آزاد باشد تا برای نصب و جای گذاری پکیج شواژ دیواری شرایط فراهم شود ۴- نباید زیر و بالای کابینت پوشیده یا بسته شود برای تامین اکسیژن پکیج شوفاژ دیواری

   • آیا می توان دستگاه را در بالکن نصب نمود؟

    بله از پکیج شوفاژ دیواری فن دار باید استفاده کنید.

   • در چه شرایطی باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کنیم؟

    ۱-در صورتی که ساختمان فاقد دودکش است ۲- متراژ ساختمان کمتر از ۶۵ متر است ۳- فاصله پکیج شوفاژ دیواری تا دودکش بیش تر از ۳۰ سانتی متر باشد باید از پکیج شوفاژ دیواری فن دار استفاده کرد ۴- – در صورتی که پکیج شوفاژ دیواری در طبقات آخر باشد و ارتفاع دودکش کم باشد

   • اگر یکی از شیرهای سرویس های منزل آبگرم نداشت اما بقیه داشت اشکال چیست؟

    اگر پکیج شوفاژ دیواری معیوب باشد تمام شیر آلات آب گرم نخواهند داشت اما اگر فقط یکی از شیر ها مشکل داشته باشد قطعا همان یک شیر احتیاج به سرویس دارد و اشکال به پکیج شوفاژ دیواری مربوط نمی شود.

   • چگونه عمر پکیج شوفاژ دیواری خود را طولانی کنیم؟

    اولین وبهترین کار بازدید فصل به فصل سرویسکار مجاز ( اول مهر ماه و اواخر اسفند ماه ) با شروع فصل سرما و پایان سرما
    دوم استفاده از سختی گیر های آب که توسط نصاب پکیج شوفاژ دیواری نصب می شود
    سوم استفاده از صافی برگشت در مسیر برگشت رادیاتورها و تنظیم گاز پکیج شوفاژ دیواری در اول سرما و پایان سرما

   • چگونه از جرم گرفتن پکیج و رادیاتورها جلوگیری کنیم؟

    برای پکیج با استفاده از رسوب گیر پلی فسفات و یا استفاده از رسوب گیر های مغناطیسی

    برای رادیاتورها بزرگترین اشتباه خالی کردن آب آنها می باشد. برای رادیاتورها مایع های ضد رسوب تولید شده است که حتما برای تهیه آن با کارشناسان ما تماس بگیرید

   • چگونه رادیاتورهایمان را هواگیری کنیم؟

    اگر شما روبروی رادیاتور بایستید یک شیر فلکه می بینید در بالای رادیاتور در امتداد ان در طرف مقابل یک مهره قرار دارد که اگر شما آچار هوا گیری داشته باشید می توانید آن را در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود فقط قبل از باز کردن شیر باید زیر دستتان یک ظرف کوچک باشد تر زمانی هوا تخلیه شد و آب از شیر جاری شد با آچار هواگیری باز شیر را ببندید.

   • چگونه می توان از راه اصولی محیط خانه را با پکیج شوفاژ دیواری گرم نمود؟

    اول انتخاب رادیاتورهای مناسب با راندمان های بالا
    دوم انتخاب محل جای گذاری لوله های رادیاتور حد الامکان زیر پنجره های خانه انجام شود.
    سوم محاسبه ی تعداد پره های مورد نیاز رادیاتور بر حسب شرایط آب و هوای منطقه ای و یا متراژ خانه انتخاب شود.
    چهارم پکیج شوفاژ دیواری با کیلو کالری مناسب انتخاب شود.

   • آیا محافظ ولتاژ و نوسان برق برای پکیج شوفاژ دیواری الزامی است؟

    بله . اگر می خواهید که برد الکترونیکی پکیج شوفاژ دیواری شما در صورت مشکل گارانتی داشته باشد باید از محافظ ولتاژ و نوسان برق استفاده کنید.

   • نصب رایگان پکیج ایران رادیاتور شامل چه مواردی می‌باشد؟

    نصب دستگاه روی دیوار، نصب اتصالات مربوط به لوله کشی آب و شیلنگ گاز منزل و اتصال لوله های دودکش به مسیر دودکش منزل لوله کشی آب و گاز بخشی از تاسیسات منزل مشتری بوده و لازم است که از پیش آماده باشند، در غیر این صورت مشمول پرداخت هزینه خواهند بود.

   • عملکرد مدارهای گرمایش و آب گرم مصرفی چگونه است؟

    عملکرد زمستانی: در این حالت دستگاه در فصل زمستان آب گرم مدار گرمایش را تامین می کند.

    وقتی شیر آب گرم مصرفی باز می‌شود با عبور جریان آب از سوییچ جریان، این سوییچ فعال شده و با ارسال فرمان به شیر سه طرفه برقی از طریق برد کنترل الکترونیک، مدار رادیاتورها موقتا قطع و آب مدار گرمایش به مبدل حرارتی ثانویه هدایت می‌شود، به این ترتیب آب گرم مصرفی نیز به صورت فوری تامین می گردد.

    بلافاصله پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، شیر سه طرفه برقی به طور اتوماتیک آب گرم مدار گرمایش را به مدار رادیاتورها هدایت می کند.

    عملکرد تابستانی: در این حالت دستگاه تنها در هنگام نیاز به تامین آب گرم مصرفی به صورت اتوماتیک روشن می شود. هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آب گرم را باز می‌کند، فرمان روشن شدن مشعل از طریق سوییچ جریان و برد کنترل الکترونیک صادر شده و آب گرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه به صورت فوری تامین می شود.با بسته شدن شیر آب گرم مصرفی، بلافاصله دستگاه خاموش می شود.

   • آیا می توان از پکیج شوفاژدیواری ایران رادیاتور  در سیستم گرمایش از کف ، داکت اسپیلت و  فن کوئل استفاده کرد؟

    بله

    توصیه می‌شود در این موارد قبل از اقدام، از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید. و حتما از پکیج دیجیتال استفاده نمایید

    در خصوص استفاده از سیستم گرمایش از کف، داکت اسپیلت یا فن‌کوئل انجام تنظیمات اولیه توسط سرویسکار مجاز ضرورت دارد.

    برای آپارتمانهای کمتر از ۶۰ متر مربع چه نوع پکیجی پیشنهاد می کنید؟

    1. بر طبق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان ، نصب پکیج در آپارتمان های کمتر از ۶۰ متر مربع در صورتی امکان پذیر است که هوای مورد نیاز احتراق از فضای خارج محیط مسکونی تامین شود.بهترین گزینه استفاده از پکیج فن دار با دودکش دوجداره است. همه سطوح بتوانيم با كارآفريني هاي بيشتر، خدمات افزون تري را ارائه نماييم.برای آپارتمانهای با درزبند کامل مانند آپارتمان هائی کمتر از ۶۰ متر مربع هوای احتراق باید از فضای خارج محیط مسکونی تامین شود

    • برای آپارتمانهای با درزبند کامل درب ها و پنجره ها چه نوع پکیجی پیشنهاد می کنید؟

     حداقل قطر دودکش ۱۵۰ میلی متر است و ترجیحا به شکل دایره باشد.

     حداقل ارتفاع دودکش در پکیج های بدون فن چقدر است؟

    • حداقل ارتفاع سه متر است.

     در مورد نصب پکیج در بالکن چه نوع پکیجی را پیشنهاد می کنید؟

    • دستگاه پکیج فن دار با دودکش دوجداره پیشنهاد می گردد.

     حداکثر فاصله مصرف آب گرم (حمام و ظرفشوئی) تا دستگاه پکیج چقدر است؟

    • مطلوبترین فاصله کمتر از ۷ متر است.

     نحوه پر کردن و بالا بردن فشار مدار شوفاژ که توسط مانومتر نمایش داده می شود چگونه است؟

    • توسط شیر پر کن زیر دستگاه فشار را تا حد مطلوب یعنی ۱ تا ۱٫۵ باربالا برده وسپس شیر مورد نظر را می بندیم.توجه داشته باشیدکه شیرهواگیری روی پمپ بایستی همیشه بازباشد تا هوای محبوس شده درسیستم ازاین طریق تخلیه گردد.

     در صورت بالا رفتن فشار(مانومتر) چه کاری باید انجام داد؟

    • در صورتیکه دستگاه اشکال فنی نداشته باشد و صرفا آب بیش از اندازه پر شده باشد،با تخلیه آب مدار شوفاژکه بهتر است از طریق شیر هواگیری رادیاتور داخل حمام و یا آخرین رادیاتور انجام شود.

     هر کدام از ولوم های روی پکیج چه کارایی دارند؟

    • در مدل های آنالوگ (B,M,E)ولوم سمت راست برای روشن و خاموش کردن کلی می باشد.ولوم وسط برای تنظیم دمای آب گرم مصرفی و ولوم سمت چپ تنظیم دمای شوفاژ (گرمایش)که در عین حال ولوم انتخاب فصل دستگاه نیز می باشد. و در مدل های دیجیتال (L) ولوم سمت راست تنظیم کننده دمای آب گرم مصرفی ، ولوم وسط تنظیم کننده دمای مدار گرمایش می باشد. و ولوم سمت چپ نقش روشن وخاموش کردن ،ولوم انتخاب فصل و حالت ریست را عهده دار می باشد.

     هواگیری رادیاتورها به چه روشی انجام می شود؟

    • ابتدا دستگاه را خاموش می کنیم و بعد از گذشت چند دقیقه تک به تک و از طریق پیچ هواگیری که در انتهای هر رادیاتور می باشد کارهواگیری را انجام می دهیم و در نهایت فشار دستگاه را بین۱تا ۱٫۵ بارتنظیم کرده و دستگاه را روشن می کنیم.

     حالت زمستانه وتابستانه کردن پکیج های آنالوگ:

    • اگرولوم گرمایشی بر روی صفرقرارگیرد پکیج درحالت تابستانه بوده واگرگرمایشی فعال باشه(بر روی صفرباشد)پکیج درحالت زمستانه کار خواهد کرد.

     حالت زمستانه وتابستانه کردن پکیج های دیجیتال:

    • ولوم انتخاب فصل (ولوم سمت چپ پانل)امکان انتخاب حالت تابستان وزمستان رابه صورت مجزا فراهم می نماید.

     ولوم رادیاتور و ولوم آب گرم مصرفی روی چه درجه ای باید باشد؟

    • حداقل میزانی که بتواند جوابگوی مصرف کننده باشد ، کافی است .در واقع بر حسب نیاز مصرف کننده تنظیم می شود.

     حداقل فاصله زیر دستگاه پکیج تا کف زمین چقدر می باشد؟

    • یک متر

     برای جلوگیری از یخ زدن دستگاه پکیج چه اقدامی باید صورت گیرد؟

    • الف: سیستم ضد یخ زدگی اتوماتیک دستگاه (دستگاه به برق وصل وکلید پاور روشن بوده وشیر گاز متصل به دستگاه باز باشد) ب-به سیستم شوفاژ ماده ضد یخ زدگی مخصوص شوفاژ را اضافه نمائید(از ضد یخ اتومبیل استفاده ننمائید.(. ج-دستگاه را در حالت حداقل ظرفیت نگه دارید. عملکرد ضد یخ اتوماتیک در پکیج های دیجیتال (L) و آنالوگ (B,M,E) متفاوت می باشد. در دستگاه های دیجیتال(L): شیر گاز دستگاه باز باشد . عقربه فشار دستگاه بین ۱ تا ۱٫۵ بار تنظیم باشد . دوشاخه دستگاه به برق متصل باشد. کلید انتخاب فصل را در وضعیت ۰ قرار می دهیم. در دستگاه های آنالوگ (B,M,E) : شیر گاز دستگاه باز باشد. عقربه فشار دستگاه بین ۱ تا۱٫۵ بار تنظیم باشد. کلید روشن خاموش را در وضعیت ۱ (روشن) قرار می دهیم. کلیدهای تنظیم دمای آب گرم و شوفاژ را در وضعیت ۰ قرار می دهیم.

     در صورتی که شعله پکیج بعد از چند ثانیه پس از روشن شدن خاموش شود چه اقدامی باید صورت گیرد؟

    • نیاز به بازدید سرویسکار دارد.

     اگر پکیج قبل از شروع کار (روشن بودن فن) متوقف شود و چراغ راه اندازی مجدد (reset) روشن گردد چه اقدامی باید انجام داد؟

    • با توجه به کد خطایی که در دفترچه دستگاه مشخص شده است اقدامات بعدی را انجام می دهیم.

     در صورت عدم سکونت در واحد مسکونی وبرای تخلیه آب دستگاه پکیج چه اقدامی باید صورت گیرد؟

    • تخلیه سیستم آب گرم مصرفی ۱-شیر آب سرد ورودی به دستگاه را ببندید. ۲-شیر آب گرم را باز نمائید. ۳-مهره مربوط به اتصال آب سرد ورودی و آب گرم مصرفی به دستگاه را شل نمائید. ۴-لوله های اتصالات روکار قبل از شیر آب سرد ورودی به دستگاه را عایق نمائید. تخلیه سیستم شوفاژ به روش ذیل انجام می شود: الف -مدار آب شوفاژ را تخلیه نمائید.